EU07-193 Piko

14 listopada 2014 trafił na półki sklepów od dawna oczekiwany model popularnej lokomotywy EU07 od firmy PIKO w nowym malowaniu PKP Cargo. Jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie, od ilości detali w jaki jest wyposażony, po silnik, który mimo iż jest trójbiegunowy, nie odstępuje od silników pięciobiegunowych Roco. Zapraszam do przeczytania pełnego opisu oraz obejrzenia szczegółowej galerii zdjęć.

Wyszukaj w sklepach


 

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio na forum

Źródła nie znaleziono

Roco 67662 (Eanos 31 51 5377 719-0)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Eanos 31 51 5377 719-0

Model czteroosiowego odkrytego wagonu towarowego serii Eanos, typu 415W. Przeznaczony jest do przewozu masowych ładunków sypkich (węgiel, piasek, ruda, kruszywa) oraz ładunków sztukowych.

Przydatne serwisy internetowe z informacjami tego wagonu:

Informacje o modelu:

Występuje również pod numerem katalogowym Roco 67976 jako set węglarek. Model bardzo wysokiej jakości. Posiada wiele detali oraz kilka elementów do samodzielnego montażu. W porównaniu do konkurencyjnego wagonu tego typu firmy SachsenModelle/Tillig, jest wykonany dużo lepiej (między innymi nie widać łączenia nadwozia z podwoziem).

Niestety nie jest pozbawiony również błędów lub braków.
Podobnie jak druga edycja węglarki z numerem inwentarzowym 162-3, jednym z błędów, jest złe umieszczenie stopni wejściowych pod drzwiami ładunkowymi. Powinny być ustawione pod drzwiami lewymi z lewej strony (z obu stroną), a umieszczone są pod drzwiami prawymi. Na szczęście bardzo łatwo można to naprawić - tutaj szczegóły.

Jeśli chodzi o braki, Roco dodaje w zestawie do samodzielnego montażu koła hamulcowe. Niestety w modelu nigdzie nie ma odpowiedniego miejsca na ich montaż i należy zrobić to we własnym zakresie.

Pod galerią zdjęć umieściłem opis elementów, które poddałem drobnym modyfikacjom.

Seria i nr inwentarzowy: Eanos 31 51 5377 719-0
Typ: 415W (węglarka)
Zarząd: PKP Cargo
Zakład: b/d
Epoka: VIa
Rev.: 22.07.2011
Nr katalogowy: Roco 67662 (67976)
W sprzedaży od: 2013 r.
Cena: ~110 zł
Moja ocena: (4/5)


Dane techniczne:

Typ sprzęgów: Żabka
Długość modelu: 180 mm
Ilość osi: 4


Galeria:Modyfikacje:

Koła
Roco daje nam fabrycznie zamontowane błyszczące koła. Wyglądają one nienaturalnie, lecz są montowane w większości modeli na rynku. Jedynie pamiętam, że firma Klein Modellbahn montowała w swoich modelach koła matowe. Ja postanowiłem koła zamontowane w modelu węglarki Roco pomalować na czarno (zgodnie z oryginalną wersją prawdziwego wagonu 415W).


Stopnie wejściowe
Producent w modelu dał możliwość zamontowanie stopni wejściowych przy lewych lub prawych drzwiach ładunkowych z lewej strony (z obu stron). Niestety z niewiadomych powodów, Roco montuje fabrycznie stopnie wejściowe pod drzwiami prawymi, choć powinny być umieszczone pod drzwiami lewymi. Tutaj opisałem poradnik, jak w łatwy sposób można naprawić błąd producenta.


Zderzaki
Aby zderzaki w modelu nie wyglądały zbyt sztucznie, zgodnie z oryginalną wersją prawdziwego wagonu pomalowałem trzpień każdego zderzaka na czarny matowy kolor.


Stopnie manewrowego
Podobnie jak zderzaki, oba stopnie manewrowego pomalowałem w połowie na czarny matowy kolor nakładając na podest białą otoczkę.


Koła hamulcowe
Producent dołącza do modelu koła hamulcowe do samodzielnego montażu. Niestety należy rozumieć to jako do samodzielnego kombinowania, gdyż model nie posiada odpowiednich do tego celu otworów. Ja do zamontowania kół hamulcowych, użyłem miedzianego prętu o wymiarach 27 mm (długość) x 1 mm (średnica).


Zbiorniki
W modelu zbiorniki na powietrze umieszczone są centralnie pod podwoziem. W poleskiej wersji wagonu 415W, powinny być one umieszczone bliżej koła hamulcowego. Aby to uczynić, jesteśmy zmuszeni rozebrać model na części pierwsze i wywiercić otwory o odpowiedniej średnicy. Ja użyłem do tego zabiegu wiertła o średnicy 1 mm.

Strony innych kolekcjonerów

Polecane sklepy modelarskie

Ankieta | Opinie o sklepach

O mnie
   
Informacje o stronie i prawa autorskie

Jestem kolekcjonerem modeli H0 głównie epoki V i VI kolei polskich, czeskich oraz niemieckich.

więcej...

 

Niniejsza strona internetowa ma charakter wyłącznie informacyjny. Przedstawia recenzję modeli z mojej kolekcji z krótkim opisem oraz obszerną galerią zdjęć. Z góry przepraszam za możliwe drobne błędy w opisach taboru oraz proszę o informacje w przypadku ich wychwycenia. Zezwalam na kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć oraz treści z niniejszej strony, wyłącznie pod warunkiem umieszczenia informacji o źródle oraz wcześniejszego poinformowania mnie o tym drogą e-mail. Zabraniam wykorzystywania zdjęć oraz treści w celach komercyjnych.

O stronie | Mapa strony


facebook twitter googleplus