EU07-193 Piko

14 listopada 2014 trafił na półki sklepów od dawna oczekiwany model popularnej lokomotywy EU07 od firmy PIKO w nowym malowaniu PKP Cargo. Jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie, od ilości detali w jaki jest wyposażony, po silnik, który mimo iż jest trójbiegunowy, nie odstępuje od silników pięciobiegunowych Roco. Zapraszam do przeczytania pełnego opisu oraz obejrzenia szczegółowej galerii zdjęć.

Wyszukaj w sklepach


 

Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio na forum

Źródła nie znaleziono

Porównanie wagonów towarowych 415W (Roco 66498 vs Tillig 501080)

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Porównanie wagonów towarowych typu 415W

Poniższe porównanie dotyczy modeli Roco 66498 (model z roku 2013) oraz Tillig 501080 (model z roku 2012). Oba modele reprezentują polski wagon towarowy typu 415W. Żaden z modeli niestety nie odzwierciedla w 100% tego wagonu i aby tak się stało, należy dokonać pewnych drobnych przeróbek. Malowanie wagonów jest w nowych niebieskich barwach PKP Cargo, lecz istnieją również wersję starszych brązowych malowań w wagonach obu producentów.

 

Czytaj więcej...

Porównanie oświetlenia w lokomotywach

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Oświetlenie w lokomotywach

Jeszcze 30 lat temu, nikt nie myślał o możliwości odrębnego sterowania modelami. Gdy stawialiśmy dziesięć lokomotyw na jednym torze, byliśmy zmuszeni patrzeć na nie wszystkie w jednoczesnym ruchu. Dziś już każdy nowo wyprodukowany model, ma możliwość instalacji dekodera, który daje nam możliwość poruszania się tylko wybraną przez nas lokomotywą. Dzięki temu dziewięć stoi, jedna jeździ, itd. Oprócz samego sterowania ruchem, mamy m.in. również możliwość sterowania oświetleniem. Możemy je włączać i wyłączać. Zmieniać moc jasności, jak i kierunek: przód i tył - wszystko tylko dla wybranej przez nas lokomotywy.

Czytaj więcej...

Porównanie wagonów osobowych ZB (Tillig 74824 vs ACME 90026)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Porównanie wagonów osobowych ZB

Mimo, że wagony są trochę innego typu oraz okresu, spróbowałem je pomiędzy sobą porównać pod względem wykonania oraz szczegółowości. Niestety przez kiepskie warunki w mieszkaniu, zdjęcia nie odzwierciedlają w pełni kolorów obu wagonów. Z góry przepraszam, jeśli w poniższym porównaniu popełniłem jakieś błędy.

Czytaj więcej...

Strony innych kolekcjonerów

Polecane sklepy modelarskie

Ankieta | Opinie o sklepach

O mnie
   
Informacje o stronie i prawa autorskie

Jestem kolekcjonerem modeli H0 głównie epoki V i VI kolei polskich, czeskich oraz niemieckich.

więcej...

 

Niniejsza strona internetowa ma charakter wyłącznie informacyjny. Przedstawia recenzję modeli z mojej kolekcji z krótkim opisem oraz obszerną galerią zdjęć. Z góry przepraszam za możliwe drobne błędy w opisach taboru oraz proszę o informacje w przypadku ich wychwycenia. Zezwalam na kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć oraz treści z niniejszej strony, wyłącznie pod warunkiem umieszczenia informacji o źródle oraz wcześniejszego poinformowania mnie o tym drogą e-mail. Zabraniam wykorzystywania zdjęć oraz treści w celach komercyjnych.

O stronie | Mapa strony


facebook twitter googleplus