EU07-193 Piko

14 listopada 2014 trafił na półki sklepów od dawna oczekiwany model popularnej lokomotywy EU07 od firmy PIKO w nowym malowaniu PKP Cargo. Jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie, od ilości detali w jaki jest wyposażony, po silnik, który mimo iż jest trójbiegunowy, nie odstępuje od silników pięciobiegunowych Roco. Zapraszam do przeczytania pełnego opisu oraz obejrzenia szczegółowej galerii zdjęć.

Wyszukaj w sklepach


 

Kalendarz wydarzeń

Październik 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ostatnio na forum

Źródła nie znaleziono

O mnie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Ja i moje hobby.

"Małe, a cieszy" - to określenie z pewnością najlepiej pasuje do "miniaturowych pociągów", a dokładniej modeli kolejowych w skali H0 (dla niewtajemniczonych jest to skala 1:87).

Każdy z nas przechodzi czasami przez trudny okres swojego życia.
Problemy, ciężkie dni/tygodnie, nieciekawe sytuacje rodzinne bądź osobiste, a czasami - jak w moim przypadku - oderwania się od zwykłej rzeczywistości. Najlepszym według mnie lekarstwem na wszelkiego rodzaju "trudności życiowe" oraz nudę jest odnalezienie w sobie odpowiedniego hobby, które najlepiej pomaga oderwać się od wszelkiego rodzaju otaczających nas negatywnych pól siłowych.

Moim jest właśnie odziedziczone po dziadku modelarstwo kolejowe.

 

Modelarstwo?

Dla mojej osoby jest to określenie zbyt wygórowane. Jestem raczej początkującym kolekcjonerem.
Modele zbieram od kilku lat. Można powiedzieć, iż miałem potrzebę (i mam ją nadal) spełnienia swojego dziecięcego marzenia (i trochę zazdrość, gdyż mój wujek z synem, zawsze mieli spory tabor). Choć nie do końca, gdyż "kolejkę" za młodu miałem, ale że byłem dzieckiem niesfornym, po paru latach jej "użytkowania" nadawała się tylko do śmieci. Teraz, gdy trochę podrosłem, do tematu podchodzę zupełnie inaczej. Gdy tylko nabędę wypatrzony przeze mnie model, staram się o niego dbać.
Czasami patrząc się na nie, przychodzi mi myśl do głowy: "co ja takiego w nich widzę..., po co mi one...".
Mimo iż czasami nie rozumiem tego sam, kolekcjonuję je dalej i nie mam zamiaru zaprzestać.

 

Jakie kolekcje?

Nie zbieram wszystkiego. Odnalazłem w kolekcjonerstwie swoją epokę i na dzień dzisiejszy jest to epoka V oraz VI. Kto wie, może kiedyś z wiekiem postanowię cofnąć się w czasie do III lub nawet wcześniej, II (udało mi się nawet nabyć w bardzo okazyjnej cenie kilka modeli z tej właśnie epoki) bądź I.
Jeśli chodzi o obecną V, także zawężyłem jej zakres do: wagonów pasażerskich, węglarek oraz talbotów (w tym przypadku niemieckich kolei DB Cargo). Staram się kolekcjonować modele jak najbardziej zgodne z oryginalnymi pierwowzorami, unikając fikcyjnych fantazji producentów - choć niestety jest ciężko. Producenci dopiero od nie dawna zaczynają dbać o rynek Polski w tej epoce.
Poza kolekcją PKP, w moim zbiorze znajdą się również zarządy innych krajów, takie jak niemieckie DB, DR, DRG czy czeskie ČD.

Większość taboru jaki posiadam, można obejrzeć w dziale Moja kolekcja.
Wraz z listą staram się umieszczać krótkie opisy każdego z modeli wraz ze skromną galerią zdjęć.

Wszystkich odwiedzających serdecznie zapraszam do przeglądania mojej strony.
W razie pytań, sugestii bądź informacji, zapraszam do działu Kontakt.

Pozdrawiam
Mateusz Kowalski

 

 

zwężyłem

Strony innych kolekcjonerów

Polecane sklepy modelarskie

Ankieta | Opinie o sklepach

O mnie
   
Informacje o stronie i prawa autorskie

Jestem kolekcjonerem modeli H0 głównie epoki V i VI kolei polskich, czeskich oraz niemieckich.

więcej...

 

Niniejsza strona internetowa ma charakter wyłącznie informacyjny. Przedstawia recenzję modeli z mojej kolekcji z krótkim opisem oraz obszerną galerią zdjęć. Z góry przepraszam za możliwe drobne błędy w opisach taboru oraz proszę o informacje w przypadku ich wychwycenia. Zezwalam na kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć oraz treści z niniejszej strony, wyłącznie pod warunkiem umieszczenia informacji o źródle oraz wcześniejszego poinformowania mnie o tym drogą e-mail. Zabraniam wykorzystywania zdjęć oraz treści w celach komercyjnych.

O stronie | Mapa strony


facebook twitter googleplus